PŘEDPRODEJ pánských polobotek zahájen!

Pánský botník

Víte že... v botníku každého muže by měli být čtyři základní typy obuvi?

Jsou to:

1 - Wingtips s otevřeným šněrováním Derby

Obuv Wingtips dostala svůj název podle charakteristického tvaru nártového dílce, který připomíná křídla. Díky tomuto tvaru se lehce přizpůsobí i širšímu chodidlu a nohu opticky prodlouží.
Šněrování Derby umožní pohodlné nazouvání a vyzouvání. Pro méně formální příležitosti jsou vhodnější boty hnědé.

Wingtip Derby

 

2 - Oxford - polobotky s uzavřeným šněrováním

Jedná se o formálnější obuv. Obuv typu Oxford může být vyrobena hned v několika provedeních jako například wholecut (z jednoho kusu kůže. viz obrázek), nebo Cap Toe (příčný šev přes nárt), ale také jako již zmíněný Wingtips. Všechny typy mohou být zdobeny dírkováním tzv. Brougue.
V černé je můžete vzít na všechna důležitá jednání.

Oxford Wholecut

 

3 - Boat Shoes - univerzální letní obuv s koženým šněrováním.

Pro volný čas v letních dnech je dobré obouvat odpovídající obuv. Tou jsou Boat Shoes. Jak napovídá název vznikli díky námořníkům a lidem z přístavů. Do Boat Shoes používáme tzv. neviditelné ponožky. V modré barvě z usně s Pull-up úpravou vypadají vždy ležérně a skvěle.

Boat Shoes

 

4 - Vyšší kotníčková šněrovací obuv na chladnější část roku.

Na zimu je ideální kotníčková šněrovací obuv. Jednak udrží Vaše kotníky v teple a ochrání Vaše ponožky od případných závějí. Osobně doporučuji bez teplé podšívky. Ta se časem slehne, přestane hřát a navíc se v ní drží nečistoty. Z těchto důvodů se lépe osvědčila hladká kožená podšívka a silnější ponožky. Kotníčková obuv by měla být opatřena silnější protiskluzovou podešví.

kotníčková obuv pánská

Pro všechny typy obuvi platí, že by měly být kožené, kvalitní a pohodlné. Podešev by měla být vyrobena tak, aby bylo možné provádět výměnu podrážky a patníků.
I ta nejkvalitnější obuv potřebuje pravidelnou péči.

S laskavým svolením pana Daniela Šmída, jsem se inspiroval v jeho knize Smart Casual

Zpět do obchodu